Styrelsen


Ordförande
Lotta Kragh
Idunagatan 40
431 44 Mölndal
Mobil: 076-0155151
charlotta.kragh@gmail.com
SVERAK-ärenden och motioner
Sekreterare & Materialförvaltare
Veronica Peretic
Bronsåldersgatan 56
421 32 Västra Frölunda
Mobil:: 073-976 89 20
veronika.peretic@gmail.com
 


Vice Ordförande
Utställnings-och Avelssekreterare
Anette Holländare
Klorvägen 6A
445 33 Bohus
Mobil 073-9983775
avelsekak@gmail.com

Stambokföring av kull & stöd för digital stambokföring.
Tagna titlar
Stamnamnsansökningar
Registreringsbevis till Huskatt
Diplomering

Utställningskontakt utländska utställningar

 
Kassör
Medlemsansvarig
Stellan Spetz
Hudene Trollberget 39
524 92 Herrljunga
Mobil: 070-7364221
stellan@kustens.com
Medlemsfrågor
Prenumerationer  "Våra Katter"
Medlemsavgifter
Adressändringar
 
   
   
Ledamot
Åsa Olovsson
Norra Ekhultsvägen 11
449 41 Nol
Mobil: 076-8319202
asa.olovsson@gmail.com
 
Ledamot
Jennie Härsjö-Lund
Strandkärr 20
444 91 Stenungsund
Mobil: 070-6116001
Jennie@strandkarr.com
 
Ledamot
Mia Asplund 
 
 
Mobil: 070-2666115
mia.ch.asplund@gmail.com
 
Funktionärer
Revisor
Christina Wåhlgren
 
 
 


Revisorsuppleant
Karin Jadesjö
Brynjegatan 15
442 37 Kungälv
Tel; 076-0259350
karin@sunmountain.se
 
Valberedare
Marie Törn
Östergårdsgatan 5
524 32 Herrljunga
Tel: 0513-35608
marie.torn@telia.com
 
Valberedare
Anette Lidenskog 
Svedjeliden 44F
51156 Kinna
070- 3273230
alidenskog@hotmail.com
 
Webmaster
Ulla Ekdahl
Skäpplandsgatan 7
41478 Göteborg
Tel: 070-2793520
uaekdahl@gmail.com