Styrelsen



Ordförande
Lotta Kragh
Idunagatan 40
431 44 Mölndal
Mobil: 0760-155151
 
lotta.kragh@shadowlands.se
Tar hand om:
SVERAK-ärenden och motioner
 

 

 

Vice Ordförande
Linda Brodin
Källby Kyrkby Bengtsgården
531095 Källby
Tel: 073-6008661
 
linda.brodin78@gmail.com

 

 

Sekreterare  
Helen Hallberg
Kondensatorsgatan 9
421 34 V Frölunda
Mobil: 0707-727321 
 
helen.hallberg@shadowlands.se
Tar hand om:
Generella Kattfrågor
Allmänna Klubbfrågor 
 

 

 

Kassör & Medlemsansvarig
Stellan Spetz
Karl Johansgatan 49 e
414 55 Göteborg
Tel: 031-14 67 20
 
stellan@kustens.com
Tar hand om:
Medlemsfrågor
Prenumerationer  "Våra Katter"
Medlemsavgifter
Adressändringar
 

 

 

Utställnings-och Avelssekreterare
Anette Holländare
Klorvägen 6A
445 33 Bohus
Tel: 031-983286
 
tjuvhalans@swipnet.se
Tar hand om:
Utställningsanmälningar och tagna titlar
Registrering av kull 
Stamnamnsansökningar
Registreringsbevis till Huskatt
Diplomering

 

 

 

Ledamot & Materialförvaltare   
Veronica Peretic
Bronsåldersgatan 56
421 32 Västra Frölunda
Tel: 073-976 89 20
 
veronika.peretic@gmail.com

 

 

Ledamot 
Monica Jonason
Odonvägen 14
43731 Lindome 
Tel: 0707-750711
 
m_jonason@hotmail.com

 

 

Suppleant
Lena Windius
Fässberg Mellangård 7
431 44 Mölndal
Tel: 031 478821, 070-5478821
 
windius@axioms.se

 

 

Suppleant
Silvana Aghede
 
 
 

 

 

Suppleant
Åsa Olovsson
 
 

 

 

Funktionärer

 

Revisor
Christina Wåhlgren

 

 

Revisorsuppleant
Karin Jadesjö
Brynjegatan 15
442 37 Kungälv
Tel; 076-175 10 14
 
karin@sunmountain.se

 

 

Valberedare
Marie Törn
Östergårdsgatan 5
524 32 Herrljunga
Tel: 0513-35608
 
marie.torn@telia.com

 

 

Valberedare
Anette Lidenskog 

 

 

Webmaster
Ulla Ekdahl
Spannlandsgatan 16
41479 Göteborg
Tel: 070-2793520
 
uaekdahl@gmail.com
Tar hand om:
Allt som rör hemsidan