Styrelsen


Ordförande
Lotta Kragh
Idunagatan 40
431 44 Mölndal
Mobil: 0760-155151
 
lotta.kragh@shadowlands.se
Tar hand om:
SVERAK-ärenden och motioner
 

 

 

Vice Ordförande
Utställnings-och Avelssekreterare
Anette Holländare
Klorvägen 6A
445 33 Bohus
Mobil 0739 983775
 
tjuvhalans@swipnet.se
Tar hand om:
Utställningsanmälningar och tagna titlar
Registrering av kull 
Stamnamnsansökningar
Registreringsbevis till Huskatt
Diplomering

 

 

 

Sekreterare  
Helen Hallberg
Kondensatorsgatan 9
421 34 V Frölunda
Mobil: 0707-727321 
 
hellefester.hallberg@gmail.com
Tar hand om:
Generella Kattfrågor
Allmänna Klubbfrågor 
 

 

 

Kassör & Medlemsansvarig
Stellan Spetz
Karl Johansgatan 49 e
414 55 Göteborg
Tel: 031-14 67 20
 
stellan@kustens.com
Tar hand om:
Medlemsfrågor
Prenumerationer  "Våra Katter"
Medlemsavgifter
Adressändringar
 

 

 

Ledamot    
Veronica Peretic
Bronsåldersgatan 56
421 32 Västra Frölunda
Mobil:: 073-976 89 20
 
veronika.peretic@gmail.com

 

 

Ledamot
Åsa Olovsson
Norra Ekhultsvägen 11
449 41 Nol
Mobil: 0768319202
 
asa.olovsson@gmail.com

 

 

Ledamot 
Louise Stenborg
Louise Stenborg
Ljungkullen 21
43366 Sävedalen
Mobil: 0731-813686
 
louise.stenborg@svart.se

 

 

Suppleant
Jennie Härsjö-Lund
Strandkärr 20
444 91 Stenungsund
Mobil: 070-6116001
 
Jennie@strandkarr.com

 

 

Suppleant & Materialförvaltare
Mikael Tinnert
Södra Klöverstigen 39
449 31 Nödinge
Mobil: 073-8014482
 
mikael@tinnetassens.se

 

 

Suppleant
Sofia Tinnert
Södra klöverstigen 39
44931 Nödinge
Mobil: 076-7900321
 
Sofia_tinnert@hotmail.com

 

 

Funktionärer

Revisor
Christina Wåhlgren

 

 

Revisorsuppleant
Karin Jadesjö
Brynjegatan 15
442 37 Kungälv
Tel; 0760-259350
 
karin@sunmountain.se

 

 

Valberedare
Marie Törn
Östergårdsgatan 5
524 32 Herrljunga
Tel: 0513-35608
 
marie.torn@telia.com

 

 

Valberedare
Anette Lidenskog 
Svedjeliden 44F
51156 KINNA
070 327 32 30
 
alidenskog@hotmail.com

 

 

Webmaster
Ulla Ekdahl
Skäpplandsgatan 7
41478 Göteborg
Tel: 070-2793520
 
uaekdahl@gmail.com
Tar hand om:
Allt som rör hemsidan